Stwierdzenie LUF na podstawie oceny pęcherzyka
Stwierdzono u mnie LUF, tylko na podstawie oceny pęcherzyka metodą usg. Wcześniej brałam 10 dni Duphastone , potem od 2 do 6 dnia cyklu Clostilbegyt, a w 11 dniu cyklu ,przy wielkości pęcherzyka21mm, podano mi Pregnyl 5000j.m. Następnego dnia pęcherzyk miał24mm. Dodam, że po Hashimoto mam teraz niski poziom TSH/ przy normalnym T3 i T4/. Lekarz skierował mnie na laparoskopię twierdząc, że osłonka buaława jajnika jest zbyt twarda i pęcherzyk nie pęka. Może najpierw powinnam określić poziomy hor

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Ponieważ LUF może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, podczas diagnostyki przyczyn schorzenia warto oznaczyć poziom hormonów. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.