Stwierdzenie sarkoidozy a duszności

Witam mam pytanie stwierdzono u mnie sarkoidoze stadium drugi prosze o odpowiedz co moge w tym czasie odczuwac gdyz leczenia nie mam jeszcze zaleconego spirometria wyszla doskonala ale czasem odczuwam dusznosc i chryp,od lat zmagam sie z depresja lekowa na tle oddechu i nie wiem co moze powodowac te dusznosci?prosze o wyczerpujaca odpowiedz na ten temat i jak dlugo mozna zyc z ta choroba i w jakim komforcie mam 32lata i male dzieci dusznosci mam od dziecka.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, sarkoidoza leczona nie jest chorobą wpływającą na długość życia. Jest to choroba, która może dotyczyć wielu narządów i różnie się objawiać, bez dokładnej oceny Pani stanu zdrowia oraz wyników badań nie można dokonać pełnej interpretacji. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzacym, który udzieli pełnej porady.