Jak leczy się sarkoidozę węzłów chłonnych?

Witam choruję na sarkoidoze węzłów ch.oraz przewlekłe zapalenie j.grubego od kilkunastu miesięcy męczą mnie drżenia mięśni stany podgoraczkowe w RM kręgosłupa ls Wyszłya mi wypuklina oraz częściowy symetryczny zanik mięśnia grzbietu w emg dyskretne uszkodzenia mięśni o charakterze miogennym mam napięte mięśnie potylicy oraz obrzęk mięśni skroni pachną przy jedzeniu ból jest uciskajacy Ck w normie inne badania również nikt nie wie co mi jest lekka poprawa po Macromax dodam że zdarzył się zaburzenia widzenia RM głowy bez z. Objawy uprzedzaly wysokie skórki ciśnienia krwawienie dziąseł metoksycholaminy w osocza krwi nie znacznie podwyższone guz chromochlonny również wykluczony szukam pomocy podpowiedzi

Zawsze leczy się sarkoidozę układu nerwowego, narządu wzroku, serca. W przypadku sarkoidozy zlokalizowanej w płucach konieczna jest regularna kontrola z oceną czynności płuc i leczenie stosuje się w przypadkach, które tego wymagają.

Nie jest znana przyczyna sarkoidozy, dlatego leczenie jest objawowe i polega głównie na stosowaniu leków przeciwzapalnych, które zmniejszają stan zapalny i ograniczają wzrost ziarniniaków. Celem leczenia jest utrzymanie funkcji narządu, zmniejszenie objawów i zapobieganie uszkodzeniu narządu.

W przypadku postępującego zaburzenia czynności płuc, sarkoidozy układu nerwowego, narządu wzroku lub serca stosuje się glikokortykosteroidy, najczęściej w postaci tabletek. Czasami konieczne jest dołączenie innych leków hamujących pobudzone komórki układu odpornościowego, nazywanych lekami immunosupresyjnymi (np. metotreksat, azatiopryna, hydroksychlorochina).