Stwierdzone przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka

Witam. Mam stwierdzone przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Przyjmuję helides 20 mg, ale dodatkowo chciałabym osłaniać swój żołądek poprze picie siemienia lnianego. Czy dopuszczalne jest picie całych ziarenek zalanych wodą? Czy niezmielone dodatkowo podrażniają żołądek?

Czy dopuszczalne jest picie całych ziarenek zalanych wodą?
- jest dozwolone, ale oczywiście z umiarem
Czy niezmielone dodatkowo podrażniają żołądek?
- nie powinny