Sucha i czerwona plama na piersi

Witam serdecznie.Od pewnego czasu mam sucha czerwoną plame na piersi dodam jeszcze że wyczuwam pod pacha zwłaszcza w pozycji leżącej niewielkie zgrubienie pierś nieznacznie pobolewa,ale nie wyczuwam w niej żadnych guzów.Czy plama na piersi może mieć związek ze zgrubieniem pod pacha?Mam 35 lat i nigdy nikt nie badał moich piersi.Do jakiego lekarza powinnam się wybrać? Z góry dziękuje za pomoc.Agnieszka.

Pani Agnieszko. Powinna Pani wykonać USG piersi!. Takie badanie jest zalecane raz w roku kobietom w Pani wieku . Bardzo ważnym jest to, aby badanie profilaktyczne wykonywać regularnie- to jest ich siła. Podobnie jest z cytologią!!
Jężeli chodzi o opisywane przez Pania zmiany - trudno bez konsultacji powiedzieć jaki charakter maj zmiana skorna. Zgrubienie pod pacha moze byc powiekszonym wezłem chłonnym.
Tak czy inaczej koniecznie usg piersi. Mozna skeirowanie uzyskać w ramach NFZ od ginekologa lub lekarza rodzinnego, lub wykonać takie badanie odpłatnie.