Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania

Należy ocenić zmianę i zastanowić się, co ją wywołuje. Dlatego warto udać się do dermatologa. Do tego czasu proponuję stosować krem intensywnie nawilżający np. Pilarix, gdyż objawy mogą być spowodowane nadmiernym przesuszeniem skóry.

0
Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog
45 poziom zaufania

Witam,
proszę zastanowić się, od kiedy występują u Pani takie dolegliwości. Może to być wyprysk kontaktowy, który złagodzi się po usunięciu czynnika sprawczego. Do tego czasu proszę częściej niż zwykle używać kremów nawilżająco-natłuszczających, najlepiej na bazie gliceryny. Jeżeli stwierdzi Pani, że faktycznie może być to wyprysk na tle alergicznym-doraźnie pomogą leki antyhistaminowe OTC bez recepty. Zalecam wizytę u dermatologa.

0

Proszę udać się dodermatologa, lekarz obejrzy dłonie i dobierze metode leczenia, a w domu polecam stosowanie rękawic ochronnych przy wykonywaniu prac domowych. Polecam maść dernilan zastosować, przyspiesza ona regeneracje naskórka.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy