Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sucha, swędząca skóra na sutkach oraz klejąca wydzielina

Kilka miesięcy temu moja skóra na sutkach zaczęła się łuszczyć, potem pojawiło się swędzenie, a niedawno klejąca wydzielina. Skóra na sutkach jest podrażniona i mimo stosowania nawilżających i natłuszczających balsamów nie widać poprawy. Czy są jakieś preparaty (bez recepty), które mogę zastosować samodzielnie bez konieczności wizyty u lekarza? A jeśli wizyta jest konieczna to do jakiego specjalisty mam się udać? Czy mogą to być objawy jakiejś konkretnej choroby?
ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Witam, z opisu wynika, że zmiany są na obu sutkach jednocześnie. To rzadki objaw choroby alergicznej u kobiet proszę zajrzeć na moją stronę http://www.medevac.net.pl/blog/2013/07/19/atopowe-zapalenie-skory-04-07-2013/ i ocenić czy Pani zmiany wyglądają tak samo. Jeśli tak to wystarczy lek przeciwhistaminowy 3xdziennie + hydrocortison 2xdziennie na sutki. Wydzielina to objaw nadkażenia bakteryjnego więc dodatkowo proszę zastosować tribiotic. Jeśli objawy nie ustąpią do 10 dni proszę udać się do dermatologa. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy