Suche pięty u dziecka: co mogą oznaczać?

Witam, moja córka od około dwóch tygodni ma suchą skórę na piętach. Robi się ona jakby biała i troszkę schodzi, jednak pod tym skóra jest też sucha. Zauważyłam również, że ta suchość przeniosła się troszkę wyżej, w okolice palców. Na początku bardzo ją to swędziało, teraz trochę mniej. Smaruję te miejsca kremami nawilżającymi, ale poprawy nie widzę. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Sama suchość skóry, zwłaszcza w okolicy pięt nie musi oznaczać zawsze patologii - choć istotny jest wiek dziecka. Współistnienie świądu oraz rozprzestrzenianie się zmian może sugerować zakażenie grzybicze. Powinien jednak obejrzeć je dermatolog, a w razie trudności z zapisem lub długich terminów przynajmniej lekarz rodzinny. Zmainy skórne wymagają obejrzenia przed  włączeniem leczenia - błędna diagnoza skutkuje niewłaściwą, a zatem nieskuteczną terapią.
Pozdrawiam.