Suchość w nosie po usunięciu małżowin nosowych

Witam,Jestem po zabiegu przegrody nosowej i usuwaniu małżowin nosowych.Po tym zabiegu mam cały czas sucho w nosie i nie mogę wysmarkać nosa nawet.Mam pytanie czy zabieg nie udał mi się?Byłam na kontroli to lekarz powiedział że zabieg udał mi się.Czekam na odpowiedż
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Jeżeli lekarz po bezpośrednim zbadaniu stwierdził iż zabieg się udał to z pewnością tak jest. Suchość w przewodach nosowych to często powikłanie po tego typu zabiegach. Stan ten wiąże się z przejściową niedomogą nabłonka związaną ze stanem zapalnym błony śluzowej. Jest to normalne po tego typu zabiegach.

Myślę, że zabieg na pewno się udał skoro lekarz kontrolujący tak stwierdził. Taki stan jaki Pani przedstawiła z reguły jest przejściowy i powinien w przeciągu kilku tygodni powoli wycofać się. Oczywiście dobrze by było w obecnym okresie zastosować preparaty nawilżające śluzówkę jamy nosa.