Suchość w ustach a infekcja Candida Albicans

Witam mam pytanie ,gdy umyje zęby po chwili mam sucho w ustach i dziwny smak ( jakby coś tam od środka gniło) czy to może być drożdzak candida albicans czy od tego , że obgryzam monotonnie policzki od środka razem z wargą ? nie daje mi to spokoju

Dzień dobry,

Proszę nie przygryzać błony śluzowej, gdyż po grozi to leukoplakią (stanem przednowotworowym) , a nawet nowotoworem. Polecam wizytę u laryngologa, który profesjonalnie oceni stan Pani jamy ustnej i w razie potrzeby zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz