SULPIRYD - szybkie odstawienie

WITAM!!! Mam na imię Iwona. Pytanie dotyczy mojej mamy. Wiek 62 lata. Mama brała przez 6 miesięcy sulpiryd 50 mg 2 razy dziennie. Dwa miesiące temu lekarz odstawił mamie ten lek z dnia na dzień. Wówczas pojawiły sę mdłości. Na początku duże, z czasem już mniej dokuczliwe, ale ciągle powracające co parę dni. Czy ten objaw może mieć związek z odstawieniem sulpirydu z dnia na dzień? Zastanawiam się, czy taki lek nie należałoby odstawiać stopniowo. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Iwona z Gdyni

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani!

Sulpiryd należy do leków, które można odstawiać dość szybko, zazwyczaj robi się to w przeciągu kilku dni. Możliwe jest, że zbyt szybkie odstawienie leku spowodowalo u pani mamy złe samopoczucie, zazwyczaj jednak dolegliwości związane z odstawianiem nie utrzymują się dłużej niż kilka dni. Stąd dziwi mnie tak długie utrzymywanie się mdłości u Pani mamy. Jeśli w przeciągu kolejnego tygodnia dolegliwości nie znikną, doradzałabym konsultację internistyczną i szukanie ich innej możliwej przyczyny. Pisze Pani jednak, że w miarę upływu czasu od odstawienia leku objawy stopniowo ustępują, stąd pewnie konsultacja ta nie będzie konieczna, gdyż wycofają się one w najbliższym czasie...

Pozdrawiam serdecznie