Sulpiryd a poranne mdłości

WITAM! Problem dotyczy mojej mamy. Dwa miesiące temu lekarz odstawił jej z dnia na dzień sulpiryd, który brała 6 miesięcy, 2 razy dziennie po 50 mg. Od tego czasu mama cierpi na poranne mdłości. Czy to może mieć jakiś związek? Iwona z Gdyni.

ponad rok temu

Rozpoznanie choroby afektywnej dwubiegunowej

Szanowna Pani

Nagłe odstawienie sulpirydu może u niektórych pacjentów spowodować przejściowe pogorszenie samopoczucia, jednak występowanie objawów związanych z odstawieniem leku przez 2 miesiące jest wielce nieprawdopodobne. Radziłabym w tej sytuacji udać się na konsultację do internisty celem poszukania innej przyczyny nudności. Może mama od tego czasu przyjmuje w zastępstwie sulpirydu jakiś inny lek i to on jest przez organizm źle tolerowany? Doradzałabym rozważenie możliwych przyczyn tej sytuacji z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty