Czy organizm mógł się uzależnić od leku Sulpiryd?

Witam, od 3 lat brałem sulpiryd w dawce 50mg 1-1-0. Od roku brałem różnie, czasem mniej czasem trochę więcej. 2 miesiące temu uległem razem ze współpracownikami zatruciu z ciężkimi wymiotami. od tamtej pory mam zaburzenia snu, budzę się po godzinie; żołądek bulgocze, nudności. Najdziwniejsze to jednak, że sulpiryd działać zaczął depresyjnie, po każdej dawce mega płaczliwość, smutek, depresję. Kiedy go nie biorę nie mam takich stanów. Czym może to być spowodowane? Czyżby organizm się uzależnił?

Witam, niestety nie pisze Pan na co jest Pan chory, a Sulprid stosuje się na kilka
zaburzeń psychicznych, które znacząco różnię się od siebie.
Dziwi mnie jednak, że nie odstawi Pan tego leku skoro czuje się Pan lepiej kiedy go Pan nie bierze. Normalnie przy odstawianiu leku jest odwrotnie. Radziłbym prozmawiać o tym z lekarzem, który ten lek przepisał. Pozdrawiam

Witam Pana Serdecznie,

Z Pana opisu wnioskuję, że jest prawdopodobieństwo uzależnienia od leku.
Proszę skonsultować z lekarzem swoje objawy, po podaniu leku.

Zachęcam natomiast Pana do rozważenia podjęcia psychoterapii, która skutecznie leczy przyczynę, a nie daje efektów ubocznych.
(Potrzebna jest Pana gotowość i chęć do pracy terapeutycznej).

Życzę Panu powodzenia,
Irena Mielnik-Madej