Swędząca skóra u 4 latki - jak leczyć?

Witam! Mam 4 letnią córeczkę, która od około 2 miesięcy strasznie się drapie, zwłaszcza w nocy: plecki, brzuszek, pod paszkami, na zgięciach łokci i pod kolankami. Drapie się tak mocno, że robi sobie ranki, a do tego ma strasznie suchą skórę, mimo że smaruję ją kilka razy dziennie. Kremy, które używała: przez 3 lata - oilatum, teraz próbuję również phisiogel, bepanten, emoilum, nic nie pomaga. Stwierdzono u niej w zeszłym roku alergię na pyłki wczesnych i późnych drzew, dostaje więc aerius, co wieczór, a teraz dodatkowo na to swędzenie fenistil kropelki. Podałam jej też pyrantelum, bo może to pasożyty, już sama nie wiem, a ona nie przestaje się drapać! Proszę o radę. Dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie przyczyną nasilenia zmian jest alergia, jednak konieczne jest również wykluczenie chorób dermatologicznych oraz infekcyjnych. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego czy pediatry. Wskazana jest również ponowna wizyta u alergologa.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym, po produktach pokarmowych?

Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam