Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędząca skóra u 4 latki - jak leczyć?

Witam! Mam 4 letnią córeczkę, która od około 2 miesięcy strasznie się drapie, zwłaszcza w nocy: plecki, brzuszek, pod paszkami, na zgięciach łokci i pod kolankami. Drapie się tak mocno, że robi sobie ranki, a do tego ma strasznie suchą skórę, mimo że smaruję ją kilka razy dziennie. Kremy, które używała: przez 3 lata - oilatum, teraz próbuję również phisiogel, bepanten, emoilum, nic nie pomaga. Stwierdzono u niej w zeszłym roku alergię na pyłki wczesnych i późnych drzew, dostaje więc aerius, co wieczór, a teraz dodatkowo na to swędzenie fenistil kropelki. Podałam jej też pyrantelum, bo może to pasożyty, już sama nie wiem, a ona nie przestaje się drapać! Proszę o radę. Dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie przyczyną nasilenia zmian jest alergia, jednak konieczne jest również wykluczenie chorób dermatologicznych oraz infekcyjnych. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego czy pediatry. Wskazana jest również ponowna wizyta u alergologa.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym, po produktach pokarmowych?

Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy