Swędząca wysypka podczas przebywania za granicą

Wróciłam 1,5 tygodnia temu z Ameryki Południowej (Brazylia, Boliwia, Peru), aktualnie przebywam zaś w Hiszpanii. Szczepię się również na wścieklizne, gdyż zostałam pogryziona przez psa. Czwartą dawkę przyjmowałam w statni czwartek. Od środy jednak zaś mam wysypkę. Pzypomina ona jak po ugryzieniu komara, ale nie miało to miejsca. Jest na całym ciele, niesamowicie swędzi, po podrapaniu robią się strupki. W hiszpańskich szpital odsyłają mnie z kwitkiem, do Polski wracam w czwartek. Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Trudno powiedzieć co jest przyczyną wysypki bez możłiwości jej oceny oraz dokładniejszych informacji odnośnie miejsc pobytu i sposobu spędzania czasu za granizami kraju. Konieczna będzie wizyta u dermatologa lub lekarza chorób zakaźnych po powrocie do Polski.