Swędzące sutki - czy to alergia?

Witam, od 9 miesięcy karmię piersią. Ostatnio moje dziecko pogryzło mi sutki, były bardzo czerwone i bolały. Smarowałam je lanoliną, ale po paru dniach dookoła sutków zaczęły pojawiać się czerwone kropki i plamki bardzo swędzące. Trwa to już 3 tygodnie i nie przechodzi. Co to może być, czy to jest alergia? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli zmiany do tej pory nie występowały, a pojawiły się dopiero po pogryzieniu przez dziecko, być może przyczyną jest infekcja zranionych miejsc. Podłoża alergicznego również jednoznacznie wykluczyć nie można.
Z tego powodu konieczna jest wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość obejrzenia zmiany, wykonania badania lekarskiego oraz dokładnego zebrania wywiadu. Najlepiej w pierwszej kolejności udać się do dermatologa (nie jest konieczne skierowanie), jeżeli termin wizyty będzie odległy proszę udać się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam