Alergia syna - czerwona plama na policzku

Witam! Dwa dni temu u mojego 6-letniego syna pojawiła się dziwna alergia. Około godziny 4 popołudniu zauważyłam zaczerwienienie na policzku syna, które było spuchnięte. Po kilku minutach powiększyło się, po czym podobne powstało na nodze. Opis tego to tak jakby poparzył się pokrzywą, również swędzące. Podałam mu syrop przeciwko alergii. Rano wszystko było ok - zero śladu po poprzednim dniu. Wczoraj około tej samej godziny co poprzednio wszystko zaczęło się ponownie tylko w innych miejscach. Ponieważ mieszkam w UK, od razu udałam się do lekarza, który jak zawsze twierdzi, że ciężko powiedzieć co to jest i może to być nawet alergia wywołana wirusem. Oczywiście rano już niczego nie było. Dzisiaj póki co jest spokój, ale i tak sie martwię. Proszę o poradę i dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany u dziecka mogą mieć podłoże alergiczne. Aby uzyskać odpowiedzi na zadawane przez Panią pytania konieczne jest niestety badanie dziecka, obejrzenie zmian i dokładne zebranie wywiadu. Konieczna jest również obserwacja dziecka, proszę zwrócić uwagę w jakich sytuacjach zmiany się pojawiają.
Prawdopodobnie konieczne będzie również wykonanie testów, wskazana jest niestety ponowna wizyta u lekarza, najlepiej alergologa dziecięcego  lub dermatologa. Wskazana jest również konsultacja z prowadzącym pediatrą.

Pozdrawiam