Alergia na białko mleka krowiego - wysypka na twarzy

Witam! Mój synek od dłuższego czasu ma na twarzy bardzo drobną kaszkę oraz wysuszone liszaje. Liszaje występują również na kolanie, przedramieniu i na klatce piersiowej. Pęka mu skóra przy uszkach. Czasem te liszaje na buzi robią się bardzo czerwone, a czasem w ogóle ich nie widać. Lekarka podejrzewa, że jest to alergia na białko mleka krowiego, dostaliśmy bebilon pepti, mały przyjmuje je od tygodnia, ale dalej jest tak samo. Wystąpiła teraz nowa wysypka nawet, takie czerwone krosteczki pojawiające się na całym ciele, z dnia na dzień coraz więcej. Kupek nie chce robić, muszę mu pomagać a do tego są one bardzo śmierdzące i zielone. Skoro pije ten bebilon to powinna się już pojawić poprawa a tu nic nie widać. Co to może być? Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli dziecko po zmianie mleka ma nasilenie dolegliwości  do rozważenia jest ponowna zmiana żywienia. Jednak zdecydować o tym może jedynie lekarz który ma możliwość dziecko zbadać, dokładnie zebrać z rodzicami wywiad, ocenić postępy rozwoju, przyrost masy ciała. Z tego powodu wskazana jest ponowna wizyta u prowadzącego pediatry. Wskazana jest również wizyta u alergologa dziecięcego - konieczne jest skierowanie.

Pozdrawiam