Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwona plamka na szyi i czerwone, swędzące plamki na penisie

Witam, Twarz smaruję kremem D*** na trądzik. Wydaję mi się, że nie oczyściłem dłoni i dotknąłem właśnie tych miejsc, o których napisałem w pytaniu. Najgorsze są plamki na penisie, które strasznie swędzą. Krem już odstawiłem. Co mam robić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam serdecznie,

Prawdopodobnie powstałe zmiany związane są ze stosowanym kremem. Rzeczywiście  proszę zaprzestać stosowania preparatu, warto przez kilka dni przyjmować również preparaty wapnia dostępne bez recepty. Jeżeli zmiany w przeciągu kilku dni nie ustapią, konieczna będzie wizyta u lekarza.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy