Czerwone plamki i żółte kropki na penisie

Witam, mam 15 lat i mam pewien problem z penisem.. Otóż problem pojawił się niecały miesiąc temu... Penis zaczął mnie swędzieć i piec gdy wrocilem z dworu, nie mogłem go nawet naciągnąć... Chciałem juz iść do dermatologa, ale znajomi mi doradzili, żebym posmarował go jakimś kremem albo balsamem do ciała. 2 dni później poszedłem pod prysznic i spróbowałem go naciągnąć... Powoli go naciągnąłem i okazało się, że na główce mam czerwone plamki i lekko żółte krosty, które przypominają coś w rodzaju plasteliny... Cały penis był nimi pokryty, a do tego były rozmazane... Gdy polałem balsamem (nawilżającym) do ciała, to na 4-5 dni pieczenie i swędzenie znikło, czerwone plamki też.. Krostki natomiast zostaly, ale jest ich mała ilość... są na skórce, czasem na główce, a czasem pod główką. Martwię się tym trochę... Nie wiem, czy iść do dermatologa? Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Problem o którym Pan pisze może być spowodowany przez wiele czynników. Zmiany te moga być niegroźnymi prosakami, czyli niewielkimi, położonymi powierzchniowo torbielami naskórkowymi. Może okazać się też, że jest to zakażenie bakteryjne, wirusowe bądź grzybicze, które wymaga farmakoterapii.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem w Pana sytuacji będzie udanie się do lekarza specjalisty dermatologa, który z pewnością oceni Pana problem

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl