Swędzenie ciała w trzecim trymestrze ciąży i po ciąży

W ostatnim trymestrze ciazy zaczelo swedziec mnie cale cialo. Proby watrobowe wyszly poprawnie. Mimo uplywu ponad roku swiad nie ustal. Czym moze byc to spowodowane? Dodam ze czesto nie moge gleboko odetchnac i mam powiekszone wezly chlonne szyjne. Czy to jest ze soba jakos powiazane?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany świąd ciała wymaga dokładniejszej diagnostyki,tj. wykonania podstawowych badań laboratoryjnych, oceny funkcji tarczycy, pomiaru poziomu bilirubiny oraz badań w kierunku alergii. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.