Swędzenie nóg u 23-latki

Od około 15 lat swędzą mnie nogi. Swędzenie występuje okresowo, nie da się go dopasować do pory roku, temperatury, stresu. Z reguły nie było bardzo intensywne i trwało max tydzień, głównie po kąpieli lub przed snem. Tym razem jest trochę inaczej, bo swędzenie jest bardzo intensywne, czasem budzi mnie w nocy. Swędzi już od miesiąca, zaczęłam stosować emolienty (żel pod prysznic i balsam) i pić regularnie wapno, niestety, to też nie zawsze pomaga. Swędzeniu nie towarzyszą żadne zmiany skórne.

Dzień dobry. Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże psychogenne. Nie wspomina Pani o diagnostyce medycznej dotyczącej opisanych symptomów. Myślę, że należałoby zwrócić się do lekarza w tym celu, a następnie do psychologa gdyby nie było wskazań do leczenia farmakologicznego. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/