Swędzenie okolic intymnych i zaczerwieniona wargi sromowe u kobiety w 22 tygodniu ciąży

Jestem w 22ttg ciąży i od kilku tygodni mam problem intymny. Swędzi mnie krocze. Ostatnio też zauważyłam że moje wargi sromowe są spuchnięte i zaczerwienione. Co to może oznaczać? I co mogę zrobić żeby swędzenie ustąpiło?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Swędzenie najprawdopodobniej jest wynikiem infekcji. Zakażenia narządu rodnego mogą być groźne dla rozwijającego się dziecka, dlatego proszę udać sie do ginekologa, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania wdroży odpowiednie leczenie.