Swędzenie palców po manikiurze hybrydowym

Witam, po zrobieniu paznokci hybrydą swędzą mnie palce i wyskakują dziwne bąble na opuszkach, głównie na palcu serdecznym, gdy znikają rozwarstwia się paznokieć. Na stopach wokół paznokcia mam bąble jak przy opryszce. Do tego na stopach i dłoniach pojawiają się skupiska maleńkich bąbelków- strasznie swędzących, te skupiska występują też na twarzy i dekoldzie, choć w mniejszym stopniu. byłam wczoraj u dermatologa, ten naskoczył na mnie, że w czas urlopowy przychodzę z taką głupotą.co to może być?

Proszę natłuszczać skórę kilka x dziennie. Być może jest Pani uczulona na jakiś składnik żeli. Jeśli zmiany nie będą łagodniały to trzeba będzie zdjąć zele.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska