Swędzenie opuszek palców

Proszę o pomoc! Od kilku dni, bardzo swedzą mnie opuszki palców u dłoni, zwłaszcza prawej. Nawet pod paznokciem odczuwam swędzenie i dyskomfort. Co to może być? Czego mam użyć, aby mi to przeszło? Dziękuję za odpowiedź!

A dlaczego do tej pory nie poszła Pani na konsultację do lekarza, który obejrzy Pani skórę, przeprowadzi wywiad z Panią, zleci odpowiednie badania i będzie mógł postawić diagnozę?