Swędzenie piersi i okolicy sutka

Od ponad pol roku swedza mnie piersi a dokladniej okolice sutka. Jest to nie przyjemne uczucie, i nieprzyjemny widok gdyz pozniej wystepuja zaczerwienione plamy a na nich malutkie brazowe kropeczki. Skuwa wokol sutka robi sie trasznie sucha i zaczyna sie luszczyc. Jestem nastolatka, bylabym wdziecznaa za jaka kolwiek porade, Dziekuje.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Świąd piersi najpewniej jest wynikiem reakcji alergicznej. Teoretycznie może być to jednak także wynik innych schorzeń skórnych. Przede wszystkim proszę się jednak zastanowić czy nie jest to alergia np. na materiał bielizny, proszek lub płyn do prania. Jeśli nie, sugeruję konsultację dermatologiczną.