Swędzenie pochwy i upławy a brak miesiączki oraz twarde i obolałe piersi

Witam, parę dni temu zaczęła swędzieć i piec mnie pochwa po upływiie czasu w śluzie pojawiły się takie jakby białe grudki, przeczytałam dużo o tym w internecie i znalazłam dużo pozytywnych wpisów o maści CLOTRIMAZOLUM więc kupiłam ją i rzeczywiście swędzenie i pieczenie ustało. Podczas tego moje piersi stały się twarde i gdy je dotykam bolą, okres sppóżnia mi się z tydzień. Nie mam pojęcia co się dzieje.Tak na marginesie, ciąża odpada poniewważ jestem dziewicą.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy rzeczywiście wskazywały na infekcję grzybiczą, więc jak najbardziej mogła Pani zastosować maść Clotrimazol. Bez wątpienia maść ta nie ma jednak związku ze zmianami piersi jakie Pani zaobserwowała. Najprawdopodobniej związane jest to ze zbliżającą się miesiączką i jej opóźnieniem, co może być natomiast wynikiem np. zaburzeń hormonalnych. Jeśli w kolejny cykl także będzie nieregularny sugeruję konsultację ginekologiczną.