Swędzenie u nasady członka

Witam, jakieś dwa tygodnie temu pojawiła się mi u nasady członka czerwona swędząca plamka która samoczynnie zanikła. Po kilku dniach pojawiła się jeszcze większe zaczerwienie na około 5 cm2 a skóra w tym miejscu pękła w poprzek członka na przestrzeni około 1 cm w 3 rożnych miejscach. Proszę o radę co to może być i jak mam z tym czymś postępować, bo na wizytę u lekarza udało mi się zarejestrować dopiero za 3 tygodnie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane infekcją grzybiczą. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Doraźnie może Pan zastosować preparaty przeciwgrzybicze dostępne w aptece bez recepty.