Świąd ciała bez zmian skórnych a podejrzenie psychogennego
Doskwiera mi od paru miesięcy świąd ciała bez zmian skórnych (wykluczono schorzenia dermatologiczne). Badania: krew z rozmazem, OB, TSH, glukoza, potas, magnez, sód, kreatynina, żelazo, mocznik, ALT, AST, GGTP, usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej, usg węzłów chłonnych - wszystko w normie. Czy może to być świąd psychogenny? Nasila się po pożyciu alkoholu (tj. piwa).

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Skoro wyniki badań są prawidłowe, to niewykluczone że jest tak jak Pani pisze. Można jeszcze było zbadań bilirubinę...