Świąd i pieczenie pochwy pod koniec ciąży

Witam! Jestem juz na koncu ciazy. W zasadzie moge urodzic w kazdej chwili. Od kilku dni odczuwam bardzo uporczywy świąd i pieczenie. Najpierw dostalam gyno pevaryl 150 przez 3 dni, ale objawy nasilily sie. Wczoraj dostalam Macmiror complex 2x1 przez 6 dni. Jak dotad nie mam poprawy.Po jakim czasie powinna nastapic poprawa? Świąd jest naprawde uporczywy. Jakie jest postepowanie gdyby rozpoczął sie poród? Czy dziecko moze sie czyms zarazic? Czy jest to wskazaniem do cc? Bardzo sie martwie!

Witam. Tego typu leki pełne działanie rozwijają dopiero po kilku dniach stosowania. O wskazaniach do ewentualnego cięcia powinien zadecydować ginekolog po przeprowadzeniu bezpośredniego badania.