Świąd skóry, amyloidoza a problemy z wątrobą

Witam, mam brata chorego na amyloidozę, choruje już 3 lata. Ma obciążone serce i nerki a ostatnio WĄTROBĘ i moje pytanie tyczy tej wątroby. Był tydzień w szpitalu, dostawał kroplówki, był trochę żółty i opadał z sił, prawie nic nie je i STRASZNIE SWĘDZI GO SKÓRA!!!. Jest od dziś w domu , jak mu pomóc żeby nie cierpiał i żeby ta skóra Go tak nie swędziała? Słyszałam że jedzenie maku jest dobre albo picie łyżki oliwy z oliwek. Proszę o pomoc. Agnieszka

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, choroba ta wymaga bardzo specjalistycznej opieki w zakresie gastroenterologii, neurologii, nefrologii. Świąd skóry może być opanowany farmakologicznie i w tym celu zalecam konsultacje gastroenterologiczną. Pozdrawiam