Świąd skóry - czy przyczyną może być przebyty zabieg łyżeczkowania?

Witam. 10 lutego miałam zabieg łyżeczkowania macicy, ponieważ ciąża obumarła w 8 tygodniu. Od czasu zabiegu swędzi mnie cała skóra - począwszy od głowy, a skończywszy na nogach. Czy zabieg ma z tym coś wspólnego? Może to są jakieś skutki uboczne takiego zabiegu? Czy po prostu dostałam jakiegoś uczulenia? Nie wiem co mam robić, bo cały czas siedzę i się drapię, ponieważ wszystko mnie swędzi. Bardzo proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Świąd i pieczenie nie są bezpośrednio związane z samym zabiegiem łyżeczkowania. Podobne objawy okolicy dróg rodnych mogą być wywołane wyjałowieniem na skutek profilaktycznego przyjmowania antybiotyków albo infekcją w obrębie układu moczowo-płciowego, np. po cewniku założonym na czas zabiegu.
Świąd całej powierzchni skóry może być wywołany reakcją alegiczną na przyjmowane leki w tym okresie. Pozdrawiam.