Świąd skóry po ściągnięciu koszulki

Witam, chciałbym się dowiedzieć dlaczego gdy ściągnę koszulkę odrazu mam świąd na plecach, dodam że choruję na pokrzywkę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie,

Trudno jednoznacznie stwierdzić, co konkretnie wywołuje u Pana taką reakcję na podstawie samego opisu.

Być może jest to reakcja kontaktowa na środek piorący, bądź jakiś związek użyty podczas produkcji lub barwienia koszulki.

Podkreślam jednak, że są to tylko wybrane przyczyny spośród szeregu możliwych.
Może Pan poobserwować, czy reakcja występuje po zetknięciu z różnymi tkaninami, czy tylko z określonymi, spróbować zmienić środek piorący.

Jeśli reakcja będzie się powtarzać należy udać się do alergologa.

Pozdrawiam serdecznie.