Świąd w obrębie twarzy po wykonaniu makjażu

Makijazystka robila mi makijaz na studniowke, niestety zauwazylam, ze gabka ktora nakladala mi podklad byla brudna, jakby juz kila razy wykonywala nia makijaz, po kilku godzinach zaczela mnie swedziec twarz, zmylam go po dopiero ok 15h nastepnego dnia bylo juz dobrze, nic sie nie dzialo. Zaczelam czytac o jakims gromkowcu..

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

myślę, że bardziej prawdopodobna jest, że była to reakcja alergiczna.

Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
w przypadku zakażenie bakteryjnego skóry, np. gronkowcem zaobserwować można krosty wypełnione ropą i stan zapalny. Z kolei świąd skóry mógł się pojawić w wyniku wrażliwości skóry na zastosowane kosmetyki kolorowe, które mogą czasami podrażniać skórę, a zwłaszcza barwniki i konserwanty w nich zawarte. Warto wybierać specjalistów, które stosują jednorazowe produkty tam, gdzie jest to konieczne.

Pozdrawiam,
ES