Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Świąd zwiastujący chorobę nowotworową

Witam jak to jest ze swiadem zwiastujacym chorobe nowotworowa?? czytalem ze swiad moze poprzedzac rozpoznanie choroby nawet 4 lata wstecz czy to prawda??
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Co to jest rak pęcherza moczowego?

Jednym z najniebezpieczniejszych schorzeń układu moczowego jest rak pęcherza? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na temat tej choroby.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, Świąd jest objawem bardzo niespecyficznym i nie można na jego podstawie rozpoznać choroby nowotworowej - pomimo, iż świąd obserwuje się w wielu chorobach nowotworowych, to występuje też znacznie częściej w wielu 'łagodnych' chorobach. Przyczynami mogą być: choroby alergiczne, choroby nerek, wątroby, ukł. krwiotwórczego, zaburzenia endokrynologiczne, metaboliczne, neurologiczne, psychiatryczne, może być też spowodowany przyjmowanymi lekami.
Uporczywy i uogólniony świąd bez widocznych zmian skórnych może poprzedzać wystąpienie choroby nowotworowej - w tej sytuacji wskazany jest kontakt z lekarzem i wykonanie podstawowych badań (morfologia krwi, RTG klatki piersiowej, USG brzucha).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Nieprawda , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy