Świeża krew w stolcu

Witam, mam 26 lat i ostatnio parę wizyt u gastrologa za sobą. Miałam gastroskopie, nic nie wskazalo, teraz jestem leczona duspatalinem. Parę dni po wizycie zobaczyłam że wraz ze stolcem oddaje bardzo dużo świeżej krwi. Nie jestem pewna czy jest w stolcu ale na pewno jest bardzo świeża. Czy to są hemoroidy czy świeża krew oznacza też coś poważnego?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Świeża krew w stolcu najczęściej oznacza hemoroidy. Niestety nie można wykluczyć innej przyczyny krwawienia - np. guz w końcowym odcinku przewodu pokarmowego. Wskazana konsultacja proktologiczna.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Szanowna Pani - nie należy takiego objawu lekceważyć. Proszę natychmiast udać się do specjalisty chirurga, proktologa. Ustali dalszą diagnostykę i leczenie.
Pozdrawiam, dr n. med. Wojciech Kawiorski, chirurg ogólny, chirurg gastroenterologiczny, chirurg onkolog i proktolog,