Symbol G3 w raku piersi.

Dzień dobry, chciałam zapytać co oznacza symbol G3 w raku piersi? U mojej mamy (61 lat) wykryto raka piersi G3 bez przerzutów do węzłów. Obecnie jest po usunięciu guza (operacja oszczędna bez odjęcia całej piersi, czeka na chemię. Jest załamana, chciałabym ją jakoś pocieszyć. Czy G3 jest najbardziej złośliwy? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani, symbol G oznacza faktycznie stopień złośliwości
raka, który jest określany przez lekarza histopatologa na podstawie
badania tkanki guza wyciętego podczas operacji. Skala G obejmuje 3
stopnie, przy czym 3 stopień oznacza nowotwór, który może cechować się
sklonnością do bardziej agresywnego przebiegu. Niemniej, nie tylko
stopień G decyduje o wynikach leczenia. Przede wszystkim ważny jest
stopień zaawansowania czyli moment, w którym została uchwycona obecność
raka. Z tego co Pani pisze, rak został wykryty dość wcześnie (świadczy o
tym brak przerzutow do węzłów chłonnych i możliwość wykonania zabiegu
oszczędzającego), więc szanse na wyleczenie są duże.