Szansa na ciążę po przeszczepie szpiku z powodu białaczki

Jako 12 letnie dziecko miałam przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego z powodu ostrej białaczki limfo blastycznej. Zastanawia mnie kwestia niepłodności po transplantacji obecnie mam 23 lata i co raz bardziej mnie to nurtuje. Dodam, że przed przeszczepem ( w wieku 11 lat) miałam już miesiączki. Czy istnieje szansa na urodzenie dziecka?

Ocenę płodności może określić ginekolog. Przygotowując Panią do przeszczepu przeprowadzono chemioterapie, której działanie jest związane z utratą płodności. Czasem ona powraca. Jednak nie jest to regułą.