Szansa na zajście w ciążę przy niedoczynności tarczycy i podwyższonym poziomie anty-TPO

witam, od 5 lat leczę się na niedoczynność tarczycy, wraz z moją endokrynolog udało nam sie szybko doprowadzić tsh do normy tzn 1,17 natomiast przeciwciała anty TPO są cały czas podwyższone. Ostatnie badania przeprowadziłam w maju i wynik to 144 gdzie norma jest do 34. W grudniu przytrafiło mi się poronienie i wnioskuję,ze to właśnie przez moje przeciwciała. Czy jest wogóle szansa na zajście w ciażę i jej donoszenie?? obecnie zażywam selen w dawce 150. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
A jak wyglada dieta? Czy robila Pani testy na nietolerancje?
Jesli nie, warto o to zadbac. Zapraszam do pomocy. ulewicznatalia@gmail.com

Przy niedoczynności tarczycy w fazie uregulowania czynności zajście w ciążę jest jak najbarziej możliwe. Poziom anty TPO 144 to poziom stosunkowo niski. Proszę sie nie martwić. Poronienie nie musiało być spowodowane jedynie tarczycą, możliwości jest wiele, a czasem się nakładają. Jedno poronienie nie jest wskazaniem do diagnostyki. Warto próbować ponownie.;