Szanse na boreliozę po ukąszeniu przez komary

w sobotę wieczorem ukąsił mnie kleszcz po ok 2 godz. został on w całości usunięty w niedzielę rano pojawił się rumień jednolicie zabarwiony o średnicy 3cm a kolejnego dnia powiększył się do ok 9cm jest cały czas jednolicie zabarwiony taki blado czerwony i strasznie swędzi. od soboty rana biorę Sumamed przepisany przez dermatolog na trądzik na twarzy brałam go w niedziele i poniedziałek, teraz mam go brać przez 9 tyg raz na tydz. Jakie są szanse boreliozy po ukaszeniu komarow tez mam duze odczyny

Nie ma na to dowodów ale rozważa się taka hipotezę. Klasyczny rumień zazwyczaj nie występuje os razu ale dopiero po pewnym czasie. Wiec jest nadzieja ze to odczyn. Dla pewności proszę po 6 tyg zrobić western Blot borelia igm