Szanse na ciążę po odklejeniu łożyska i krwotoku wewnętrznym

dzien dobry. 2 miesiace temu w 39tc odkleilo mi sie lozysko, w zwiazku z czym poprzez cesarskie ciecie urodzilam martwe dziecko. sama mialam krwotok wewnetrzny, macica nie chciala sie obkurczac. Chcialabym zapytac czy jest szansa na to abym mogla miec kolejne dziecko? jesli tak to ile czasu powinnam odczekac aby zajsc w ciaze? jakie jest ryzyko kolejnej ciazy? dodam ze 3 lata temu urodzilam syna rowiez poprzez cesarskie ciecie. pozdrawiam

Elżbieta Rhone

Witam,
oczywiście, że ma Pani szansę na ciążę i urodzenie zdrowego dziecka - przedwczesne oddzielenie się łożyska zdarza się zazwyczaj bez uchwytnej przyczyny, ale pacjentki rodzą później dzieci. Ze względu na to, że miała Pani cięcie cesarskie rozsądnie będzie odczekać minimum rok przed kolejną ciążą.