Częstoskurcz węzłowo-komorowy i stan po dwóch ablacjach a szanse na ciążę

Witam mam czestoskurcz wezłowo komorowy , jestem po dwóch ablacjach i dalej mi cos doskwiera choruje juz z jakies 10 lat , ale skoro chcialabym miec dziecko czy bym mogla zajsc w ciaze i przezyc ta ciaze ? i co z porodem ? konieczne bedzie cesarskie ciecie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu oceny ryzyka ewentualnej ciąży warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa. Lekarz po zleceniu badań oraz badaniu będzie mógł ocenić potencjalne ryzyko. Najprawdopodobniej będzie konieczna konsultacja kardiologiczna.