Arytmia przedwczesnych pobudzeń komorowych i nadkomorowych a ablacja

Czy arytmia przedwczesnych pobudzeń komorowych i nadkomorowych bez czestoskurczu,tachykardii,bradykardii może być leczona metodą ablacji jeśli zachodzi podejrzenie poinfekcyjnych zmian błony komórkowej serca wynikających z prawdopodobnego "przechodzenia" zapalenia płuc i mięśnia sercowego(zrosty w worku osierdziowym).Ten rodzaj arytmii występuje u mnie od ok 15 lat okresowo z okresami prawie całkowitej regresji.W obecnym czasie mam ok 3-4 pobudzeń na minutę.Przyjmuję propranolol 2x20mg.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym czy taka arytmia kwalifikuje się do zabiegu ablacji powinien wypowiedzieć się specjalista kardiolog, który zajmuje się wykonywaniem zabiegów ablacji.