Szanse na dziecko po stosunkach 10 dni po okresie

Witam w ostatnim czasie współżyłam z mężem codziennie a czasami nawet dwa razy w ciągu dnia. Moje cykle są dosyć regularne 31-33 dni. Ostatnią miesiączkę dostałam 15.12.2013 r. kochałam się w dniach od 25.12 do 02.01.2014 r bardzo chlelibyśmy mieć drugie dziecko czy jest taka szansa. wiem powinnam poczekać do okresu ale nie mogę się doczekać. Staram się nie wkręcać ale trudno jest to opanować. Piersi nie bolą choć przed okresem też mnie nie bolą.

Zgodnie z tym co Pani podaje to dni najbardziej prawdopodobnej owulacji w cyklach 31-33 dniowych to 17-19. Zatem 10 dzień cyklu to za wcześnie. Jeśli współżyjecie Państwo codziennie, a czasem dwukrotnie, to nie jest to najlepszy sposób na skuteczne zapłodnienie. Nie ma wystarczającego czasu na dojrzewanie gamet męskich. Warto współżyć głównie w okresie okołoowulacyjnym, np 13 -15 -17-19-21 d.c. a w dodatku jedynie 1 raz dziennie. Przy tej długości cykli warto oznaczyć ponadto prolaktynę i skonsultować wynik ze swoim lekarzem.