Szanse na rozwój?

Ostatnia miesiączka miała miejsce 15 stycznia. Parę testów ciążowych po drodze z pozytywnymi wynikami mniej lub bardziej widocznymi ze względu na datę ich robienia.

Pierwsze USG było robione 22 lutego. Widoczny pęcherzyk 4,54 mm. Kolejne USG ( inny ginekolog) 4 marca. Widoczny pęcherzyk 14 mm, ciałko żółte (niestety pani nie podała wymiarów), ale niestety nie słyszała echa zarodka. Kazała przyjść za 2 tygodnie, bo może wtedy będzie więcej wiadomo. Od 22 lutego jestem na *********** (progestagen) (3x1), a od 4 marca zwiększona dawka kwasu foliowego do 2x1.
Poprzednia ciąża zakończyła się poronieniem samoistnym w 8 tygodniu ciąży zdaniem lekarzy. Jakie są szanse, że zarodek się pojawi i będzie widoczny? Czy z góry można przesądzić o poronieniu?
Bardzo proszę o odpowiedź czy są jakieś szanse?

Witam!

Wielkość pęcherzyka ciążowego w pierwszym badaniu jest prawidłowa. Jego rozmiar w drugim badaniu mówi o tym, że powiększał się z odpowiednią szybkością. Obecne jest również ciałko żółte. Z Pani opisu nie dokładnie zrozumiałam, czy nie było widoczne echo zarodka, czy niesłyszalna czynność serca. W każdym razie na podstawie tego jednego badania nie można przesądzić o poronieniu.
Istnieje szansa, że w kolejnym USG będzie można uwidocznić powyższe struktury.
Leki, które Pani przyjmuje pomagają podtrzymać ciążę i zapobiegają powstawaniu ciężkich wad u płodu.

Proponuję cierpliwie poczekać na kolejne badanie i jak najmniej się denerwować (stres nie wpływa korzystnie na przebieg ciąży).