Czy istnieje szansa na pomyślny rozwój ciąży?

Witam, ostatnia miesiączka była 17 marca. Dziś było USG, widoczny jest jeden pęcherzyk ciążowy gs = ciąży 4,6HBD, widoczne ciałko kierunkowe, echa zarodka nie uwidoczniono. Kolejne badanie USG za 12 dni. Czy są jeszcze szanse na pomyślną ciążę?

Witam serdecznie! W dniu badania rozpoczęła Pani 7 tydzień ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki. Różnica w wieku ciąży wyliczonym na podstawie OM oraz badania USG jest zatem bardzo znacząca. W swoim zapytaniu nie podaje Pani informacji na temat długości cykli. Jeżeli Pani cykle były nieregularne lub bardzo długie (powyżej 45 dni) to szanse na prawidłowy rozwój ciąży są duże. W innym przypadku nie można wykluczyć obumarcia ciąży. W obecnej sytuacji należy jednak uzbroić się w cierpliwość i wykonać kontrolne badania USG za kilka dni. Nierzadko zdarza się, że w drugim badaniu pęcherzyk jest znacznie większy, a czynność serduszka jest zauważalna. Jeżeli chce Pani szybciej ocenić rozwój ciąży, może Pani dwukrotnie oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej. Dwukrotny przyrost stężeń w przeciągu dwóch dni będzie świadczył o jej prawidłowym przebiegu. Pozdrawiam.