Różnica w wieku ciąży wyliczanym między datą ostatniej miesiączki a obrazem USG

Witam, ostatnie 4 miesiące miałam miesiączkę na zmianę raz 26 dni, raz 31 dni. Ostatnia miesiączka - cykl 31 dni (25.02.2013 r.), śluz płodny zaobserwowałam 16 dnia cyklu. Testy ciążowe wyszły mi pozytywne. W 5 tygodniu byłam na becieHCG: pierwszy wynik 2048 ml, po 48 h 4489 mlu. Wczoraj był mój 6 tydzień i 3 dzień od ostatniej miesiączki, a na USG był pęcherzyk ciąży = 1, 56, co odpowiada 5 tygodniowi ciąży. Czy tak może być i to jest normalne?

Witam! Przytoczone wymiary pęcherzyka oraz wyniki badań laboratoryjnych nie budzą naszych najmniejszych zastrzeżeń. Różnica w wieku ciąży wyliczanym między datą ostatniej miesiączki a obrazem USG jest bardzo często obserwowana. Jeżeli rozbieżności nie przekraczają 2 tygodni, nie powinny nikogo niepokoić. Jednym z najważniejszych czynników rokowniczych rozwoju ciąży jest przyrost stężenia gonadotropiny kosmówkowej, który u Pani jest jak najbardziej prawidłowy. Reasumując, na podstawie przytoczonych informacji nie widzę powodów do obaw o nieprawidłowy rozwój ciąży. Pozdrawiam