Wielkość zarodka a wiek ciąży

Dzień dobry ! Ostatnią miesiączkę miałam 24-09-2011 jak się okazało jestem w ciąży. Lekarz ocenia ją na 5 tydzień według daty ostatniej miesiączki (wizyta była 15 listopada), CRL wynosiło 2,8mm. Ginekolog twierdzi, że zarodek jest za mały, sama nie wiem co o tym myśleć, proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!
Wg daty ostatniej miesiączki, w dniu badania była Pani w 7 tygodniu i 3 dniu ciąży. Długość ciemieniowo-siedzeniowa odpowiada jednak 5 tyg i 6 dniowi ciąży. W tym miejscy należy jednak podkreślić, iż USG nie jest badaniem idealnym. Na tym etapie ciąży odchylenie wyniku może wynosić nawet 4 dni. Proszę również pamiętać, że wszystkie wyliczenia oparte są o założenie, że Pani cykle były regularne, zawsze 28dniowe. Każdy dzień różnicy odbija się na wieku ciąży.
Na tym etapie nie powinna się Pani denerwować o rozwój ciąży. Kluczowe będzie badanie wykonane za 7-14 dni, kiedy powinna być uwidoczniona akcja serca. Prawidłowa czynność serduszka jest jednym z najważniejszych czynników rokowniczych.
Pozdrawiam