Interpretacja wyniku badania betaHCG po 7 tygodniu ciąży

Witam! Czy może mi ktoś pomóc zinterpretować mój wynik betaHCG? Jeśli 28 stycznia wartość była 60568 mlU/ml, a dziś, czyli po tygodniu jest 109907 mlU/ml to czy nie za mało urosło w tydzień? Dodam, że dziś skończyłam 8 t.c., a do tej pory bardzo szybko rosło. Czy przy takich wartościach możliwe jest, że już tak wolno rośnie? Pozdrawiam

Witam, Przyrost gonadotropiny kosmówkowej po 7 tygodniu ciąży ulega zwolnieniu. Od tego momentu oznaczanie stężenia betaHCG w surowicy krwi wydaje się być bezzasadne. W celu oceny rozwoju ciąży wykonywane powinno być wyłącznie badanie USG. W Pani przypadku podane stężenia mieszczą się w normach dla odpowiednich tygodni ciąży, dlatego wydaje się, że nie ma Pani powodów do obaw. W najbliższym czasie powinna się Pani umówić na wizytę u ginekologa, który wykona badanie USG i oceni rozwój zarodka. Pozdrawiam