Czy wzrost poziomu HCG w czasie cyklu jest naturalny?

Witam! Mam problem i bardzo proszę o pomoc. Otóż miałam stosunek 20 listopada, robiłam betaHCG z krwi 2 grudnia i wyszła 1, czyli ciąży brak. Miałam miesiączkę zarówno w listopadzie, jak i w grudniu. Powtórzyłam badanie 13 grudnia. Poziom HCG był równy 2.12 na mojej kartce z laboratorium. Nie oznacza to ciąży, ponieważ normy są do 2.7. Bardzo proszę o pomoc, czy to jednak ciąża czy poziom HCG może wzrastać podczas cyklu normalnie? Dodam jeszcze, że robiłam bardzo dużo testów z moczu i nawet dziś, czyli 20 stycznia, ciąży nie wykazał. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam! :)

Witam serdecznie!

Tak liczne negatywne wyniki testów ciążowych powinny Panią już dawno uspokoić. Testy z krwi dają 100% pewne wyniki już 10 dni po zbliżeniu. Można zatem z całą stanowczością stwierdzić, iż nie jest Pani w ciąży. Rozumiem, że najbardziej zaniepokoiły Panią rozbieżne poziomy gonadotropiny kosmówkowej. Przedstawione wyniki mieszczą się jednak poniżej wartości referencyjnych oznaczających ciążę. W swoim zapytaniu nie podaje Pani jednostek, w jakich podane były podane wyniki badań. W zależności od metody oznaczania stężenia betaHCG dopuszczalne są różne odchylenia standardowe.
Nie ma zatem Pani powodów do obaw.
Pozdrawiam